Mapy Wydawnictwa Quercus wyróżnia połączenie walorów użytkowych map turystycznych z przystępnym podaniem informacji na temat działań leśników i roli leśnictwa w Polsce.
Mapy dla
nadleśnictw

MAPY WYDAWNICTWA QUERCUS wyróżnia połączenie walorów użytkowych map turystycznych z przystępnym podaniem informacji na temat działań leśników i roli leśnictwa w Polsce. Dzięki szerokiemu wykorzystaniu infografik w prosty sposób tłumaczymy zagadnienia związane zarówno z gospodarką leśną, udostępnianiem lasu, jak i zastosowaniem drewna.

Mapa nadleśnictwa, ale jaka?
Zagadnienia poruszane na odwrocie mapy mają szeroki wachlarz – edukacja, udostępnianie lasu, gospodarka leśna, ochrona przyrody itd. Wiele tworzonych przez nas map ma wątek wiodący, który może być bardzo różny. Dla przykładu: mapa Nadleśnictwa Kościan to kompendium wiedzy turystycznej, nie brak tam ciekawostek historycznych i legend, których próżno szukać gdzie indziej; Nadleśnictwo Świerklaniec zdecydowało się położyć nacisk na informacje o podstawach gospodarki leśnej; na odwrocie mapy Nadleśnictwa Andrychów znajdziemy bogatą galerię zdjęć, a Nadleśnictwo Kolbuszowa szczegółowo przedstawia swoje ścieżki dydaktyczne z dodatkowymi mapkami w dużej skali.
Formaty map
Wykonywane przez nas mapy mogą mieć dowolny format, który dobiera się tak, aby skala mapy była jak najbardziej użyteczna w celach turystycznych. Najczęściej wykonujemy je w rozmiarach 68x48 cm (np.: nadleśnictwa: Turawa, Oleszyce, Chotyłów) i 98x68 cm (np.: nadleśnictwa: Turek, Sarnaki, Kościan). Oba te formaty składane są najczęściej do prostokąta 13,5x24 cm. Ciekawą propozycją są mapy o wymiarach 73x66 cm, które po złożeniu uzyskują wygodny, kieszonkowy format 11x18 cm (np.: Nadleśnictwo Kolbuszowa, Nadleśnictwo Siewierz).

Na naszych mapach znajdą Państwo m.in.:

Ścieżki dydaktyczne

Obiekty edukacyjne

Porady praktyczne

Ciekawostki

Informacje o gospodarce leśnej

Ochrona przyrody

Propozycje aktywnego wypoczynku

Atrakcje turystyczne

Porady dla kupujących drewno